PROGRAM COLECTARE DESEURI DE MEDICAMENTE NEUTILIZATE SI/SAU EXPIRATE PROVENITE DE LA POPULATIE

 

            Activitatea de colectare a deseurilor de medicamente neutilizate si/sau expirate provenite de la populatie se desfasoara dupa urmatorul orar:

VINERI, interval orar 12:00-13:00

Colectarea se realizeaza la sediul din str.Fantanii nr.3

PRECIZARI: deseurile provenind din medicamentele cu substante psihotrope si stupefiante nu se depun la sanatoriu, acestea se returneaza farmaciei de unde au fost achizitionate.